Sunday, April 29, 2012

Pärast kiiret nädalat

Olen Ahvenamaalt tagasi (15.-19.aprillini), reis oli töine, loengud ingliskeelsed st mulle jäi nii mõndagi arusaamatuks, eriti kui loengusisu oli väga spetsiifiline. Vaatasime ühte armsat filmi "Iris", selle filmi režissöör meile loengut pidaski. Olime Mariehamnis, Ahvenamaa pealinnas- väike rahulik linn, kus õhtul kella seitsmeks oli elu juba välja surnud. Toidukohad pandi kinni, leidsime ühe rokkarite baari, mis oli avatud vist kella 10-ni. Muide kohv maksis seal 1.50! Muud asjad ikka Soome hindade järgi. Meie hotell Cikada oli kohe jõe ? ääres, igaüks sai endale eraldi kahelise toa. Meie Maiga otsustasime kokku jääda, üksi on minu arvates igav. Üksi võib kodus ka olla. Ühel päeval näidati natuke Mariehamni ümbrust ka, käisime vana kindluse juures. Õhtul jalutasime niisama väljas, meie hotelli kõrval oli jalutusrada, mis kulges mööda kivist kallast. Päike hakkas just loojuma.
Vaikne Mariehamn hommikul kella 10 paiku
Vana kaitsekindlus
Vaade kindlusest
Päikeseloojang Mariehamni jalutusrajal
Hotelli kõrval oli üks vana laev
Ärasõit oli öösel kell 1. Laev oli rahvast juba tühi, aga magama sai ikka alles vastu hommikut. Nii et autoga kojusõit oli päris raske, silmad kipitasid vähesest unest.
Ja siis oligi juba peaaegu nädalalõpp käes, mis tegelikult kulus nende tööde ülevaatamiseks, mida lapsed vahepeal teinud olid. Nii et oli väsitav nädalavahetus ja uus nädal möödus kursuste tähe all, lisaks muidugi põhitöö. Reede lõpetasin filmikoolitusega: montaaži tegemine. Ausalt öeldes, vaatasin küll kõrvalt, ühe filmiklipi tegemine on ikka päris aega- ja vaevanõudev, muidugi ka huvitav. Aga minu tehnikaalaseid oskusi ja teadmisi arvestades ainult kauge unistus.
Kuna käin praegu ka arvutikoolitusel, siis lisan siia ka ühe"tuunitud" pildi meie pereliikmest, kes saab 1. mail 10aastaseks.


No comments:

Post a Comment