Terve nädal olen tegelenud õmblemisega ja eilseks sain kleidiga ühele poolele. Kuna olen alles algaja õmbleja, siis katsetan ja harutan, sel korral isegi jäin lõpptulemusega enam-vähem rahule. Kui ma poest midagi ostan, siis ma tavaliselt ei vahi igat õmblust ega kohta, nagu ma kriitiliselt oma töö puhul teen.
Kuumaga ei edenenud lugemine kõige paremini, aga midagi ikka.

Mis meelde jäi ja mõtlema pani?
Huvitav oli lugeda jaapanlaste suhtumisest Hiroshimasse ja
Nagasakisse. Ohvritesse suhtutakse kui rituaalselt määrdunutesse või lihtsamalt
väljendades nagu aidsihaigetesse sp kannatanud varjavad arme jms , sest
kardetakse teiste eemalehoidmist, aga nn heidikustaatus on rühmale orienteeritud ühiskonnas üks
hullemaid. Samuti pole „pommipäevad“ Jaapanis kuulutatud mälestuspäevadeks,
kuigi tõid kaasa nii palju süütuid ohvreid.
Noortekultuur ja nunnu-esteetika
- Äärmiselt populaarsed on mangad st piltide kaudu jutustatud narratiivid, sadadel lehekülgedel lahti rulluvad jutustused.
- Kollektivistliku mina kasvatamine, noored tahavad vastanduda vanemale põlvkonnale, mina- otsimine nn kultuurilisest supermarketist. Inimene võib endast kujundada ükskõik kelle, valides endale sobiliku identiteedi. Cosplay ehk kostüümimängud on noorte seas väga populaarsed, samuti on võimalik eksperimenteerida nii range riietuse nagu koolivormiga, tuua esile nii lapselikkuse kui seksikuse ühel ajal.
- Kawaii-esteetika on tunginud ka ärimaailma, kus kõige lihtsamad asjad püütakse kujundada nunnudeks, et tagada müügiedu ( näitkes pandaistmed rongides). Autori arvates tasakaalustab see Jaapani võistluslikust ühiskonnast tingitud depressiivset olukorda.
- Dresscode, mis peab vastama ühiskondlikule positsioonile ja mille järgi on võimalik arvata sinu positsiooni ning ametikohta ning selle eiramine võrdub peaaegu kuriteoga.
Eelmisel reedel käisime A-ga väikesel tripil Lätis, välismaal. Piiriületamine ei läinud kõige lihtsamalt, sest A oli unustanud koju ID- kaardi ja nüüd ta enam sel aastal ilma isikutunnistuseta meie lõunanaabrite juurde ei saa.
Meie marsruut kulges mööda Läti väiksemaid kohti: Mazcalaca- Valmiera- Cesis- Limbaži. Turaidasse me enam ei jõudnud. Tõeline maaidüll. Ääretud kuldsed viljapõllud, viljakombainid, kõndivad kured neid jälitamas. Ja nii palju lehmi pole ma Eestis enam ammu näinud.
Cesises (Võnnus) käisme rohkem ringi, käisime kindlusevaremetes ja ka "uues" lossis, kus on ka torn imelise vaatega ümbruskonnale.
No comments:
Post a Comment