Saturday, May 11, 2013

Kevad võitis

Ongi käes ilusaim aeg aastas, kui nädala alguses olid puud raagus, siis nüüd on nad ilusti hiirekõrvus, rabarber kasvab 10 cm päevas. Kolmapäeval oli vähemalt 25 kraadi sooja see andis tervele loodusele sellise dopingu, et kõik areneb silmnähtavalt.Täna küll erilist soojust pole. Panin täna oma väikesele peenramaale üht-teist kasvama: porgandid, sibulad, tilli, salatit.

 Lugenud olen ka selle kuu jooksul. "Minu Horvaatia" oli raamatukogus saadaval, nii ta läbi lugesingi. Kuna Hovaatia ise on minu südames erilisel kohal, siis oli palju parem asju ette kujutada, eriti seda üksikut saart, kus algselt tegevus toimus ja kus peategelane tükk aega eraldatult elas. Ise olen käinud Krki saarel. Horvaatiast andis see raamat päris palju teadmisi, eriti sõjaajast. Kohutav mõelda, et praegusel ajal normaalse mõistusega inimesed sõdivad, tapavad üksteist, kaotatakse lähedasi. Raamat oli kenasti autori poolt kirja pandud, aga seda erilist polnud, mis mõne selle sarja raamatu puhul lummanud on.

Maimu Bergi "Moemaja" oli küll raamat, mis meeldis. Autori poolt on raamat kirjutatud nii, et vahepeal tundub see suisa ilukirjanduslik, mitte dokumentaalne. No ja see kummaline peategelane... Polnud sel nõukogudeaegsel moemajal mingit erilist glamuuri, nagu paljud arvasid, lisaks sagedased sõidud Moskvasse ja pidev kontroll toimetuse üle. Üldse annab see raamat sovetiaegsete naiste elust hea ülevaate. Meeldis autori irooniline väljendusviis. Ja siis veel omaaegse Enelini püünele jõudmine ja tahe midagi moemaailmas midagi muutma hakata.
Mäletan lapsepõlvest ajakirja "Siluett" küll, aga tõesti eestikeelseid numbreid oli raske kätte saada, aga meil neid kodus ikka oli. Aga kuigi ema oli õmbleja, siis ajakirjast eeskujusid ei saanud. Mu keskkooli lõpukleidi idee oli vist küll sealt pärit. Pigem oli moenäidiseks meil selline defitsiitne ajakiri nagu "Mujeres", kes keskel olid moejoonistused ja lõpus pabernukk koos riietega.

No comments:

Post a Comment