Monday, August 13, 2012

Asjatundmatu ülevaade olümpiamängudest

Olümpia on nüüd seljataga ja kuna mul oli ju puhkus, sain mina, spordikauge inimene, ka nendest mängudest osa. Telekast lihtsalt pole midagi muud vaadata. "Kättemaksukontori" vastu pole mul iseenesest midagi, aga nii andunud fänn ma ka pole, et seda kordi ja kordi vaataks, eriti veel kriminallugu, mille kurjamit juba ammu tean. Nii et siis olümpiamängud... Eesti sportlaseid ma siin analüüsima ei hakka, päevalehed teevad seda minu eest, aga mul on hea meel, et juhtusin vaatama Heiki Nabi kõiki matše ja need meeldisid mulle väga, sest mehes on võitlushinge ja seda õige eesti mehe visadust. Kuna Kanter ja Nabi on mõlemad maapoisid, siis julgen arvata, et vastupidavusaladel ongi vaja just selliseid, kes korraliku maatoidu peal üles kasvanud ja maatöödega  kokku puutunud. Ja muidugi see  Kanteri poolt pakutav "närvikõdi", mil suisa põgenesin toast ja hiilisin tagasi kommentaatori sõnade "ta tegi seda jälle..." peale. Nagu tellimuse peale ongi praegu telekas olümpiasangarite vastuvõtt Tallinnas...
Aga OM üldiselt rääkides meeldib mulle just see, kui sünnib mingi üllatus, näiteks eilse odaviske finaal, kus kulla sai "must hobune". Loomulikult on kahju nendest, kes neli aastat medali nimel vaeva näevad ja suured medalipretendendid on, aga siis tähtsal momendil see ei õnnestu. Seda enam võime rõõmu tunda Nabi medalist, sest seda ei pannud talle keegi enne võistlust kaela.
 Veel meeldivad mulle igasugused lood, näiteks noore Leedu ujuja kulla saamine, otsekui muinajutt, mis saab õnneliku pöörde, või briti tõkkejooksja, uhkest suguvõsast pärit  noor aadlik, Lawrence Clarke, kes alustas treenimist vaid neli aastat tagasi ja tuli nüüd üllatuslikult 4.-ks.  Meelde jäi muidugi ujumiskuningas Phelps oma 18 kuldmedaliga ja "legend" Bolt. Mõlemad andsid just emotsionaalselt nendele mängudele palju juurde.
Ja siis see rahvaste paabel ja muidugi erinevad nn kehatüübid, mida just see ala nõuab... Pikemate distantside (meeste) musklites kehad võrreldes lühemate distantside näljutatud vibalikega, ujujate atleetlik ülakeha, tõstjatest naised jne, jne, jne.
Täna tuli juba teade, et valgevenelasest kuulitõukajanna on kasutanud dopingut. Lugesin PL, et ühe dopinguproovi hind on 813 eurot ehk tuhat dollarit ja kavas oli võtta üle 6 tuh proovi.

1 comment:

  1. Kes kunagi seda tunnistust loeb, peaks minuga ja minu perega tähistama, sest see kõik algas naljana mõnedele inimestele ja teised ütlesid, et see on võimatu. Minu nimi on Kaapo Jääger ja mina olen Tallinnast, kuid kolisin oma naisega Chicago USAsse. Ma olen õnnelikult abielus kahe lapsega ja armas naine. Minu perekonnaga juhtus midagi kohutavat, kui ma kaotasin oma töö ja mu naine lahkus mu majast, sest ma ei suutnud enda ja perekonna vajaduste eest hoolitseda. tema ja minu laste kohta. Mul õnnestus üheksa aastat mitte mingit abikaasat, et mind laste eest hoolitseda. Ma proovin saata oma naisele testisõnumi, kuid ta blokeerib mulle, et ma temaga rääkida püüan rääkida oma sõbra ja tema pereliikmetega, kuid siiski teavad, et võiks mind aidata ja ma olen esitanud taotluse nii paljudele ettevõtetele, kuid nad tegid siiski ärge kutsuge mind, kuni tuli ustav päev, et ma ei unusta kunagi oma elus.Kui kohtasin oma vana sõbra, kellega ma selgitasin kõiki oma raskusi ja rääkis mulle suurest mehest, kes teda aitaks saada head tööd coca cola firma ja ta ütles mulle, et tema loitsu ratas, kuid ma olen inimene, kes ei usu kunagi õigekirja rattaga, kuid otsustasin talle proovida ja Drigbinovia õpetas mind ja näitas mulle, mida need seitse päeva lõunasöögi ajal teha. Ma järgin kõiki juhiseid ja teen seda, mida ta palus mul hästi teha.Drigbinovia veenduge, et kõik läks hästi ja mu naine näeks mind jälle pärast Drigbonovia imelist tööd. Mu naine helistab mulle tundmatu arvuga ja vabandas ning ta ütles mulle, et ta tõesti jätab mind ja meie lapsed ja mu naise tagasi koju. Ja kahe päeva pärast Ettevõte, kellele ma esitan oma tänulikkuse kirja, nüüd olen ma Ameerika Ühendriikides. Soovitan teile, kui teil on probleeme, saatke sellele e-kirjale teade: doctorigbinovia93@gmail.com või WhatsApp talle aadressil +2348144480786 ja saate parima tulemuse. Võtke asjad enesestmõistetavaks ja see võetakse sinult. Ma soovin teile parimat.

    ReplyDelete